naglowek2.png
           
grafika
 
[01.06.2017]   [IPH Admin]
[Liczba zdjęć: 13]
28sejmik_gosp_170x70_A.jpg
KSU_wspieramy-przedsiebiorczych_OSTATECZNE.jpg
baner.jpg
Portal - USŁUGI
SOLVIT
[28.04.2011 | JFB Administrator
grafika

Przedsiębiorco! Jesteś w sporze z urzędem innego kraju Unii?

Spróbujemy pomóc!


Przedsiębiorco, czy masz problem wynikający z nieprawidłowego działania urzędu administracji publicznej w innym kraju UE? Napotykasz na utrudnienia, Twoim zdaniem, niezgodne z przepisami prawa europejskiego? Oferujemy pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu w oparciu o system SOLVIT.
Jeśli spór przedsiębiorcy z instytucją innego kraju wchodzi w zakres działania systemu, wtedy za jego pośrednictwem można podjąć działania w celu przekonania urzędu do zmiany decyzji na taką, która respektować będzie prawa przedsiębiorcy wynikające z przepisów Unii Europejskiej.

Biuro ds. Unii Europejskiej w KIG zachęca do kontaktu przedsiębiorców prowadzących działalność w innych krajach UE, którzy napotykają tam na trudności w swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej, wynikające z kontaktów z urzędami lub instytucjami publicznymi.
Jako jednostka stowarzyszona z Centrum SOLVIT Polska http://www.solvit.gov.pl możemy pośredniczyć w rozwiązaniu problemu.
Pomoc Izby polega na:
• wstępnej kwalifikacji sprawy
• konsultacji z Centrum SOLVIT Polska
• opisaniu i zgłoszeniu sprawy do bazy danych SOLVIT
• informowaniu przedsiębiorcy o postępach w rozwiązywaniu problemu.

Uwaga:
1. Na wyraźne życzenie przedsiębiorcy, jego dane nie zostaną przekazane do kraju, w którym wystąpił problem (otrzyma je wyłącznie Izba oraz Centrum Solvit Polska). W przypadku, gdy przekazanie danych będzie niezbędne do rozwiązania problemu, do przedsiębiorcy należeć będzie decyzja o ujawnieniu danych lub wycofaniu sprawy z SOLVIT.
2. Usługa Izby jak i korzystanie z systemu SOLVIT są bezpłatne.

Osoba kontaktowa w IPH Toruń: p. Ilona Zduńska, tel. 056 657 48 80, e-mail: zdunska@iph.torun.pl


KIGNET - IZBOWY SYSTEM WSPARCIA KONKURENCYJNOŚCI POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW

Program współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Sektorowy Program Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Instytucją wdrażającą jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
omay(2).jpg
2.jpg
omay(2).jpg
banerp3.png
opcje zaawansowane...